پوشفیت چیست؟؟

بنوعی از لوله و اتصالات میگویند که بواسطه فشار دادن (push) داخل هم چفت میشود (fit) اب بند شدن اتصالات بواسطه واشر یا او رینگی که داخل اتصال ماده میباشد انجام میگردد.

لوله و اتصالات پوش فیت از مواد مختلفی ساخته میشود , مواد اولیه ی بیشتر آنها از pp (پلی پروپیلن) pvc (پلیکا) و پلی اتیلن برای مصارف ساختمانی (فاضلاب) ساخته میشود.

همانگونه که گفته شد بر خلاف لوله های پلیکا و پلی اتیلن که نام خود را ازمواد اولیه گرفته اند , لوله و اتصالات پوش (PUSH) فیت (FIT) نام خود را از نوع اتصال به یکدیگر گرفته اند.

 

آیا لوله کشی با پوشفیت بهتر از پلیکا است؟؟

لوله اتصالات پوش فیت جدیدتر و بروزتر از پلیکا میباشد ولی این مساله نباید باعث فراموش کردن محاسن پلیکا و نادیده گرفتن معایب آن گردد.

بعلت نقش بسیار مهم او رینگ در پوش فیت استفاده از اورینگ های غیر استاندارد و بی کیفیت یکی از معایب اکثر برند ها میباشد

نقش اجرا بسیار در لوله کشی پوش فیت مهمتر و تخصصی تر است زیرا خطوط مرکز به مرکز اتصالات و لوله باید کاملا در امتداد هم باشند بدون حتی ۱ درجه انحراف و این امر مساله ای کاملا تخصصی است و این کار را با زدن بست در طول مسیر امکانپذیر میکنند.

لوله های پوش فیت پلی پروپیلنی خیلی راحتتر از پلیکا سوراخ میشوند و بسیار زیاد دیده شده در ساختمان ها بعد از فرایند فنر زدن سیفون پوشفیت سوراخ شده است و برای جلوگیری از این اتفاق میتوان از سیفون های مجهز به دریچه بازدید استفاده کرد.

پوش فیت های موجود در بازار اکثرا از نوع B (غیر دفنی ) هستند و دفن انها در دیوار و یا کف مسیر هایی چون ورودی فاضلاب امری کاملا غیر استاندارد میباشد.

آیا لوله کشی با پوشفیت گرانتر است؟؟

اگر بین تمام برند های پوشفیت و پلیکا میانگین گرفته شود میانگین پوشفیت میزان قابل توجهی بالاتر از پلیکا است ولی باید این را هم توجه داشت برند هایی در بازار هستند که قیمت آنها از پلیکا ارزانتر میباشد

پیشنهاد متخصصان برنا

اگر لوله اتصالات پوشفیت یا پلیکا برای فاضلاب ساختمان در نظر گرفته اید حتما از برند های شناخته شده ای که امتحان خود را پس داده اند استفاده کنید

در غیر اینصورت اگر پوشفیت پس از اجرا و تست آببند نشود کلا باید جمع شده و از یک برند دیگر استفاده شود و برای ما بسیار پیش آمده مشتریان یک برند را تا آخر کار کرده و در انتها  تست نهایی آن مردود شده و کلا آن برند رد شده و برندی دیگر خریداری و اجرا شده که هزینه ی خرید و اجرا عملا دو برابر شده

نتیجه ی نهایی

لوله کشی با لوله اتصالات پلیکا ی خوب بسیار بهتر از استفاده از پوشفیت معمولی و یا بی کیفیت است

برای مقایسه ی قیمت پوشفیت های پلیران و نیک بسپار و سوپر درین و پلی تک میتوانید  اینجا را کلیک نمایید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه میتوانید با متخصصان ما تماس بگیرید

۶۶۶۷۲۸۹۳

۶۶۶۷۲۸۹۴

۰۹۱۲۱۷۸۶۶۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *