لوله اتصالات مانیسمان

لوله های مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته میشوند در اصطلاح علمی به آنها سیملس گفته میشود.

به آن دسته از لوله های فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد اما در لوله ای درزدار فدآیند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده میشود که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن بالتر و با کییت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر بیشتر مورد استفاده فراوان قرار میگیرد.

 

روش تولید

لوله مانیسمان از شمش های فولادی تولید میشوند. آنها عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند البته تولید لوله مانیسمان از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد نکته جالب در باره روش تولید لوله مانیسمان این است که تولید از سایزهای بزرگتر به کوچکتر در لوله مانیسمان می باشد.

 

سایزهای ۱/۲ و ۳/۴ و ۱ اینچ معمولا” به روش سرد می باشد یعنی برای تولید سایز ۱/۲ اینچ ابتدا باید شمش ۷۶ پس از حرارت سوراخ  ۱/۲ ایجاد می شود وپس از نورد وکشش درخط تولید لوله مانیسمان ۱۱/۴ اینچ تولید شده وپس از آن باروش سرد لوله ۱۱/۴ کشیده شده وپس از اسید کاری وطی چند مرحله کشش به سایز موردنظر ۱/۲اینچ می رسند.

این روش اولین بار توسط مهندسی آلمانی بنام مانیسمان بکاررفت و فقط در ایران به این نام خوانده می شود.

لوله های مانسمان در چند ضخامت تولید میشوند که تحمل فشار وارده بر آنها ملاک کاربری و خوانده شدن در صنعت میباشد

رده ۲۰ و رده ۴۰ دو نمونه از پرمصرفترین رده ها در ساختمان میباشد

 

موارد استفاده در ساختمان

آتشنشانی ( اتفاء)

گاز

 

معمولا لوله های مانیسمان بعلت تکنولوژی ساخت وارداتی بوده و بجز کارخانه ی اهواز که در چند سایز و رده تولید دارد الباقی متریال موجود در بازار وارداتی بوده از اینرو نوسان و وابستگی قیمتی به ارز در این محصول بسیار زیاد میباشد.

 

برای اطلاع از قیمت ها لطفا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
۶۶۶۷۲۸۹۳
۶۶۶۷۲۸۹۴
۰۹۱۲۱۷۸۶۶۰۳

تهران – شادآباد

دیدگاه درباره “مانیسمان – لوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *